menu Home
NewsroomWiadomości

Oszukał własną żonę na 71 tys. dolarów. Wmówił jej, że został porwany przez kartel

JL | 03/11/2024

Mężczyzna z Melbourne na Florydzie powiedział swojej żonie, że został porwany dla okupu przez kartel narkotykowy, żeby wyłudzić od niej pieniądze na sfinansowanie swojego nałogu. Łącznie kobieta przekazała mu 71 tys. dolarów myśląc, że dzięki pieniądzom jej mąż „zostanie uwolniony”.

29-letni Eric Paul Johnson został zgłoszony przez żonę jako zaginiony w grudniu 2023 roku. Kobieta była przekonana, że jej mąż został porwany przez meksykański kartel narkotykowy. Powiedziała śledczym, że kiedy pewnego dnia wróciła do domu z pracy, zobaczyły serię wiadomości SMS z nieznanego numeru telefonu.

W treści żądano różnych sum pieniędzy i grożono, że jeśli te nie zostaną przesłane na konto CashApp Johnosna, mężczyzna zostanie dotkliwie zraniony lub nawet zabity. „500 teraz albo buenas noches” – napisano w jednym z SMS-ów do żony Johnsona.

Dwa miesiące przed zgłoszeniem porwania 29-latek zaczął nie wracać do domu, co tłumaczył „długami dla kartelu narkotykowego”. W rzeczywistości Johnson nie miał długów, ale potrzebował pieniędzy na narkotyki. To on stał za SMS-ami z groźbami.

Nie jest jasne, ile takich „porwań” 29-latek przeżył, ale po opłacaniu okupów przez jego żonę, Johnson zawsze wracał do domu. W sumie kobieta przekazała mu ponad 71 tys. dolarów.

Po zgłoszeniu zaginięcia Johnsona przez jego partnerkę policjanci namierzyli 29-latka w samochodzie kobiety, którym przemieszczał się tego dnia. Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że pojechał wówczas do innej kobiety, z którą wymieniał intymne wiadomości.

W trakcie przesłuchania Johnson przyznał, że to on wysyłał wiadomości z pogróżkami do swojej żony.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play