menu Home
NewsroomWiadomości

Pauza w procesie legalizacji marihuany rekreacyjnej

KS | 04/23/2021

Sąd Najwyższy Florydy zablokował poprawkę dotyczącą rekreacyjnej marihuany, z powodu „mylącego” języka.

Poprawka, przeznaczona na rok 2022, miała na celu legalizację rekreacyjnej marihuany. Jednak według sądu, język jakim została napisana, nie jest jasny dla głosujących. Gdyby ustawa przeszła przez sąd, legalizacja marihuany zależałaby już tylko od wyborców z Florydy.

W opinii sądu, podsumowanie inicjatywy wyborczej jest niejasne, w odniesieniu do ograniczeń obowiązujących na mocy prawa federalnego.

Poprawka miałaby m.in.: „zezwalać dorosłym, którzy ukończyli 21 lat, na posiadanie, używanie, kupowanie i transport do 2,5 uncji marihuany na własny użytek”.

Język poprawki byłby mylący, twierdzi Sąd Najwyższy, ponieważ poprawka „nie może jednoznacznie 'zezwalać’ lub upoważniać do postępowania, które jest karane na mocy prawa federalnego.”

Decyzja sądu w zasadzie przekreśla wszelkie szanse na to, że inicjatywa trafi na kartę wyborczą, aby wyborcy mogli o niej zadecydować.

„Make It Legal” może jednak zaprezentować kolejny projekt i zacząć od początku. Wtedy być może uda się umieścić proponowaną inicjatywę na karcie wyborczej, przed głosowaniem w 2022 roku.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play