menu Home
Newsroom

Pierwsza dama Jill Biden przyjeżdża na Florydę

MS | 06/23/2022

Pierwsza Dama Jill Biden przybędzie na lotnisko Palm Beach International Airport w West Palm Beach w czwartek po południu w ramach inicjatywy administracji Cancer Moonshot.

Do Jill Biden dołączą zastępca sekretarza Andrea Palm oraz ambasador Nancy Brinker. Inicjatywa ta ma na celu „podkreślenie znaczenia zaangażowania sektora prywatnego i współpracy w wysiłkach zmierzających do wyeliminowania raka”.

Według doniesień, trzy kobiety mają zwiedzić FoundCare Palm Springs, które założyło centrum zdrowia kobiet oferujące badania przesiewowe w kierunku raka piersi i szyjki macicy. Ośrodek został założony przy wsparciu Promise Fund of Florida, organizacji charytatywnej powiatu Palm Beach – współzałożonej przez Brinker, która współpracuje z lokalnymi ośrodkami zdrowia w celu poprawy dostępu do badań przesiewowych w kierunku raka piersi i szyjki macicy.

Po zwiedzaniu, jak wynika z danych, Biden, Palm i Brinker wygłoszą przemówienia, w których skupią się na znaczeniu badań przesiewowych w kierunku raka i nawigacji wśród pacjentów.

Jill Biden ma również przybyć na lotnisko w Miami w piątek rano, aby wziąć udział w wydarzeniu w miasteczku Surfside, upamiętniającym 98 osób, które zginęły w zawaleniu się kompleksu kondominiów Champlain Towers w zeszłym roku.

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play