menu Home
NewsroomWiadomości

Pies policyjny zatrzymał złodziei rzadkich kwiatów

KS | 02/24/2023

Dwóch mężczyzn z Florydy zostało oskarżonych o próbę kradzieży dziesiątek roślin z parku stanowego. Operacja nie powiodłaby się, gdyby nie policyjny pies.

Jak informuje FWC, policjant wraz z K-9 Susan zostali wezwani do Fakahatchee Strand State Park w Collier County. Interwencja miała miejsce w październiku ubiegłego roku, ale jej szczegóły poznaliśmy dopiero w tym tygodniu.

24 października FWC otrzymała informację o dwóch mężczyznach zabierających rośliny w parku. Kiedy zespół K-9 przybył na miejsce, zauważył dwóch mężczyzn, którzy pasowali do opisu.

Mężczyźni początkowo zaprzeczali, by zabrali ze sobą jakiekolwiek kwiaty. W ich plecakach i samochodzie faktycznie nie znaleziono żadnych roślin. Wtedy do akcji wkroczyła Susan, która przechadzając się ścieżką, wyczuła zapach kwiatów w pobliskim kanale. Funkcjonariusz znalazł nóż oraz torbę pełną kwiatów, którą złodzieje ukryli w wodzie.

Wraz z dowodami policjant ponownie udał się do dwóch 19-latków, których zatrzymał wcześniej. Przyznali się oni wówczas do nielegalnego zbierania roślin. Teraz młodociani przestępcy staną przed sądem.

Rośliny wróciły już na swoje miejsce.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play