menu Home
NewsroomWiadomości

Podczas popisów pociągnął za spust, myśląc, że broń jest pusta. 16-latek odpowie jak dorosły

JL | 05/15/2024

Przez głupie i lekkomyślne popisy 16-latka z Lauderhill ktoś stracił życie. Policja z Plantation zatrzymała nastolatka, który chwaląc się ukradzioną dwa dni wcześniej bronią wycelował w głowę ofiary i pociągnął za spust. 16-latem powiedział potem śledczym, że był przekonany, że broń nie jest naładowana.

16-letni Teves Banton, uczeń SunFire High School w Oakland Park,  został oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci osoby, której wiek i personalia zostały utajnione w policyjnym raporcie – zapewne z uwagi na wiek.

Jak wynika z raportu Departamentu Policji w Plantation – w dniu 11 sierpnia nastolatek z Lauderhill i dwie inne osoby ukradły pistolet Glock kaliber 9 mm z SUV-a zaparkowanego na podjeździe domu przy 6900 Plantation Road po godz. 3:00 a.m.

Dwa dni później, tuż po godzinie 12:30, Banton i trzy inne osoby weszły do pralni budynku mieszkalnego przy 4400 NW 10th Place. Tam 16-latek pochwalił się znajomym swoim łupem. Pochwycił Glocka i celował nim w kierunku kolejnych osób, zebranych w pralni – jak twierdzi – myśląc, że komora pistoletu jest pusta.

Na końcu 16-latek wycelował pistolet w głowę ostatniej osoby i pociągnął za spust. „W komorze był jednak nabój” – powiedział policjant z PPD. |Banton przyznał się do postrzelenia [nieujawniono] w twarz/głowę. Banton powiedział, że to był wypadek” – dodał funkcjonariusz.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play