menu Home
NewsroomWiadomości

Policja apeluje o szczególne zachowanie ostrożności

KS | 11/22/2022

Policjanci z Florydy apelują o wyjątkową uwagę na drogach w najbliższych dniach. Z okazji Święta Dziękczynienia, 2,9 mln mieszkańców Florydy wybierze się w podróż autami.

Stanowe agencje ściśle współpracują, by zapewnić wszystkim kierowcom i pasażerom jak największe bezpieczeństwo. Tegoroczne Thanksgiving ma być bowiem najbardziej ruchliwym od prawie dwóch dekad. Według szacunków AAA, aż 91% podróżujących w okresie świątecznym, jako środek transportu wybierze własne auto.

Choć na drogach pojawią się dodatkowe patrole, władze apelują do kierowców o podjęcie odpowiednich kroków i przygotowanie się do podróży. Jak zaznaczono w specjalnym komunikacie, zawsze powinniśmy utrzymywać ograniczenie prędkości i upewnić się, że mamy zapięte pasy bezpieczeństwa. Pod żadnym pozorem nie wolno prowadzić pod wpływem alkoholu, a jeśli odczuwasz senność, należy zatrzymać się i odpocząć.

Kierowcy, którym auta odmówią posłuszeństwa, mogą skorzystać z pomocy FDOT Road Ranger. Uzyskać ją można, dzwoniąc pod numer *FHP (*347).

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play