menu Home
NewsroomWiadomości

Policjanci z innych stanów chętnie przenoszą się na Florydę. „Ich praca nie była tam doceniana”

JL | 07/04/2024

Prokurator Generalna Ashley Moody powitała w Słonecznym Stanie funkcjonariuszy, którzy przybyli strzec prawa na Florydzie z miejsc, w których „ich praca nie była tak bardzo doceniana”. Nowi stróże prawa pochodzą m.in. z Georgii, Illinois, Maine, Massachusetts, Nowego Meksyku i Nowego Jorku.

„Floryda jest najbardziej legalistycznym stanem w kraju, bo my stoimy za naszymi ‘niebieskimi’” – powiedziała Moody.

„Rozpowszechniamy informacje o wszystkich wspaniałych zachętach do wstąpienia w nasze szeregi, a osoby takie jak nowi rekruci z Sarasoty odpowiedziały na wezwanie – pozostawiając za sobą miejsca, w których ich służba nie była tak doceniana jak tutaj” – dodała Prokurator Generalna Florydy.

Moody wyróżniła m.in. nowych rekrutów z Sarasoty, którzy przybyli na Florydę w ramach inicjatywy „Thin Line Tribute: Sunshine Salute”. Wskazała także na policjantów z Nowego Jorku i Kalifornii, którzy rozpoczęli pracę w Departamencie Policji w St. Petersburg.

Jeden z nowych funkcjonariuszy policji w Sarasocie Andrew Capozzi tłumaczył, że opuścił Nowy Jork i udał się na Florydę, gdyż „służba w Nowym Jorku stawała się coraz trudniejsza w ciągu ostatnich kilku lat, bo niektórzy przywódcy odwrócili się od organów ścigania, a wadliwa polityka wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych pozwoliła wielu oskarżonym wracać na ulicę w ciągu kilku godzin od aresztowania” – przekazało biuro Moody.

Nie wszyscy ochotnicy byli wcześniej policjantami. Les Kismartoni przez ponad 20 lat był programistą w Chicago. W ramach życiowego resetu postanowił wstąpić do policji i to właśnie w Słonecznym Stanie.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play