menu Home
NewsroomWiadomości

Policyjny snajper zabił rabusia, który napadł na bank i wziął zakładników

JL | 06/10/2024

Biuro szeryfa z Florydy opublikowało w sieci nagranie, na którym widać snajpera likwidującego przestępcę w czasie zbrojnego napadu na banku. Strzelec wyborowy przestrzelił się przez monitor komputera, trafiając następnie prosto w mężczyznę, który wszedł do placówki bankowej, po czym wziął zakładników.

Do zdarzenia doszło 6 lutego w Fort Myers Bank of America. Do banku weszli mężczyzna i kobieta. Mężczyzna miał przy sobie nóż, a na dodatek ostrzegał, że ma ze sobą także bombę.

„Próbowaliśmy z nim nieustannie negocjować” – powiedział szeryf Carmine Marceno. W pewnym momencie napastnik trzymał nóż na gardle jednej z zakładniczek.

To właśnie po tym pokazie siły i nieprzewidywalności do akcji wkroczył snajper jednostki operacji specjalnych LCSO oddał „zaplanowany i celowy strzał przez monitor komputera”, trafiając podejrzanego w środek czoła i zabijając go natychmiast.

Po strzale snajpera podejrzany, zidentyfikowany przez LCSO jako 36-letni Sterling Alavache, upadł na ziemię, podczas gdy zakładnicy rozpierzchli się.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play