menu Home
Newsroom

Polonijny turniej golfowy – Polonia Open 2021

MS | 01/20/2021

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała wiele planów….ale polonijni golfiści nie poddają się i postanowili zorganizować już po raz 21. turniej golfowy i to nie byle jaki. 21. Polonijne Mistrzostwa Świata w Golfie Polonia Open odbędą się w dniach 24-26 lutego 2021 na dwóch polach golfowych na słonecznej Florydzie.

Pierwszy turniej Polonia Open został zorganizowany w 2001 roku przez grupę polsko-amerykańskich miłośników sportu związanych z nowojorskim Riverdale Tennis i Polish American Golf Association (PAGA). Początkowo była to przede wszystkim impreza tenisowa, skupiająca znanych zawodników. Z czasem towarzyszące potyczkom tenisowym rozgrywki golfowe zaczęły odgrywać coraz ważniejszą rolę, a po dwóch latach zyskały  równorzędny status. Pierwszy turniej Polonia Open odbył się w 2001 roku. W Sarasocie wydarzenie zgromadziło 74 graczy z USA, Polski, Kanady, Anglii i Niemiec. W 2004 roku turniej golfowy przezniósł się na wschodnią stronę Florydy i został zorganizowany przez obecnego prezesa PAGA Pawła Gąsiora. W konkursie udział wzięła magiczna liczba graczy – 120 i tak jest niemal do dziś. W tym roku ze względu na obostrzenia pandemiczne liczba zawodników została zredukowana do 70.

W 2020 roku Polonia Open  świętowała swoje 20. urodziny. Huczne obchody odbyły się na polach golfowych Trump National Doral Golf Club w Miami, w najbardziej spektakularnym klubie golfowym w kraju. Udział w nim wziął między innymi Jerzy Dudek, który na turniej golfowy przyleciał prosto z Polski i wygrał w męskiej ekipie. We wcześniejszych latach w turnieju zagrali także Jan Englert, Tadeusz Drozda, Zbigniew Boniek, Mariusz Czerkawski czy Andrzej Person.

W tym roku ze względów pandemicznych liczba uczestników została zmniejszona, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby wspaniale spędzić czas podczas polonijnej golfowej rywalizacji. 21 Polonijne Mistrzostwa Świata w Golfie – Polonia Open by Żywiec odbędą się w dniach 24-26 lutego na dwóch polach golfowych – The Fountains CC w Palm Beach County oraz w Indian Springs CC w Boyton Beach. Pola golfowe są oddzielone od siebie zaledwie o 15 minut. Zapowiada się ciekawa rywalizacja, a jak zawsze jest o co walczyć. Na zakończenie odbędzie się bankiet na świeżym powietrzu. Oczywiście w trakcie turnieju będą zachowane wszelkie przepisy związane z bezpieczeństwem w związku z pandemią koronawirusa.

21 Polonijne Mistrzostwa Świata w Golfie Polonia Open by Żywiec co roku ściągały dziesiątki osób z całego świata, aby wspólnie rywalizować. Nie pozwólmy, aby w tym roku Covid-19 popsuł nam dobre humory i zabawę. Zawody są doskonałą okazją do spotkania się na słonecznej Florydzie, wspólnych rozmów i wymiany spostrzeżeń, nawiązania nowych kontaktów i przyjaźni.

Do zobaczenia na polach golfowych w dniach 24-26 lutego 2021!

Głównymi sponsorami wydarzenia są Żywiec, polski Komitet Olimpijski PKOl oraz Polish American Golf Association. Sponsorem medialnym jest pierwsze polonijne radio na Florydzie – sloneczneradio.com oraz telewizja internetowa Sling TV, która przygotuje specjalną relację z turnieju, a także portal wiadomosci.com, radio Polski.FM oraz magazyn Program.

Więcej informacji na stronie: poloniaopen.com

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play