menu Home
NewsroomWiadomości

Pomoc czeka na ofiary huraganu Ian

KS | 10/03/2022

Huragan Ian uszkodził liczne domy w całym Słonecznym Stanie. Tym samym zmusił setki ludzi do ewakuacji lub tymczasowej zmiany miejsca zamieszkania.

Wiele osób obecnie nie może wrócić do swojego domu ze względu na ogromne zniszczenia. Jednak już teraz czeka na nie pomoc.

Na Florydzie funkcjonuje już specjalna infolinia – 1-800-985-5990 – gdzie mieszkańcy mogą podzielić się problemami psychicznymi i emocjonalnymi w związku z katastrofą.

W pomoc zaangażowała się także FEMA, która póki co oferuje indywidualną pomoc w powiatach: Flagler, Orange, Osceola, Polk, Seminole i Volusia. Ubiegać się o nią można pod numerem 800-621-FEMA (3362).

Jeżeli ktokolwiek z Was potrzebuje miejsca, w którym mógłby się zatrzymać, należy skontaktować się z Amerykańskim Czerwonym Krzyżem pod numerem 800-RED-CROSS (733-2767) lub znaleźć otwarte schronisko na stronie RedCross.org.

Heart of Florida United Way organizuje natomiast zbiórkę najpotrzebniejszych przedmiotów, w tym ubrań, chemii, czy jedzenia. Podobne akcje organizują także Second Harvest Food Bank, The Sharing Center oraz Daytona Dream Center. Gorące posiłki serwuje natomiast Bridge Center w DeLand.

Pomoc gwarantują również dostawcy usług telefonicznych i internetu. AT&T znosi opłaty za rozmowy, wysyłanie wiadomości tekstowych i transmisję danych dla klientów z obszarów dotkniętych katastrofą. Podobne zasady do dziś wprowadził również T-Mobile. Klienci Verizon bezpłatnie korzystają z usług do wtorku.

Comcast i Spectrum otwierają natomiast specjalne hotspoty Wi-Fi w całym stanie, z których wszyscy mieszkańcy będą mogli skorzystać całkowicie za darmo.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play