menu Home
NewsroomWiadomości

Ponad 13 mld na przeciwpowodziowe zabezpieczenie Tampa Bay

KS | 04/07/2022

Jak informuje Tampa Bay Partnership, na ochronę Tampa Bay przed powodziami, trzeba będzie przeznaczyć prawie 13,4 miliarda dolarów.

Zmieniający się poziom morza, już teraz generuje koszty dla mieszkańców. Wiele osób musi wykupić specjalne ubezpieczenie od powodzi, ze względu na kredyty hipoteczne.

W opublikowanym raporcie wyszczególniono wpływ podnoszenia się poziomu mórz, ekstremalnych upałów i innych zmian środowiskowych na cały region. Określono także, co jest potrzebne, aby rozwiązać problemy z infrastrukturą i ile to będzie kosztować.

Zmiany te obejmują podniesienie i wymianę falochronu, zabezpieczenie przeciwpowodziowe oraz podniesienie budynków. Aby w ten sposób zabezpieczyć powiaty Citrus, Hernando, Pasco, Hillsborough, Pinellas i Manatee trzeba wydać 13,385 mln dolarów.

Jak informują eksperci, działania te powinny zakończyć się do 2070 roku. Jeżeli nie uda się tego zrobić, powiaty te mogą w wyniku zalania stracić nawet 16,9 mld dolarów w nieruchomościach oraz nawet 238 mln z tytułu podatków od turystyki i sprzedaży.

Władze miasta i powiatu powiedziały, że region może skorzystać z funduszy oferowanych przez stan i rząd federalny. Wszystko po to, by uniknąć ogromnych strat i zniszczeń.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play