menu Home
Newsroom

Prezydent Biden odwiedzi Florydę

MS | 09/01/2023

Prezydent Joe Biden poinformował, że planuje udać się na Florydę w sobotę rano po tym, jak huragan Idalia uderzył w ten stan na początku tego tygodnia.

„Jadę na Florydę w sobotę rano” – powiedział prezydent Biden po wygłoszeniu krótkich uwag w siedzibie Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego. Biden odwiedzi obszary najbardziej dotknięte przez huragan, ale w planach a także spotkanie z republikańskim gubernatorem Ronem DeSantis.

Huragan Idalia uderzył w Florydzie w środę rano jako potężna burza kategorii 3 powodując powodzie, znaczne szkody materialne i przerwy w dostawie prądu na Florydzie, w Georgii i Karolinie Południowej.

Wiadomość o podróży nadeszła kilka godzin po tym, jak Biden formalnie zatwierdził deklarację o poważnej katastrofie dla stanu. Biden rozmawiał z DeSantisem telefonicznie wcześniej w czwartek, aby poinformować go o deklaracji.

„Dziś rano prezydent Biden zadzwonił do gubernatora Florydy Rona DeSantis, aby przekazać, że podpisał deklarację o poważnej klęsce żywiołowej i zamówił wszystkie dostępne zasoby federalne, aby pomóc w ciągłej reakcji na burzę tropikalną Idalia” – powiedział Biały Dom w oświadczeniu.

W oświadczeniu dodano: „Prezydent zapewnił, że mieszkańcy Florydy mają jego pełne wsparcie podczas odbudowy po burzy”.

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play