menu Home
Newsroom

Prezydent Biden świętuje 81. urodziny

MS | 11/20/2023

Prezydent Joe Biden spędzi swoje przypadające w poniedziałek 81. urodziny, „ułaskawiając” indyki przed czwartkowym Świętem Dziękczynienia.

Dwa indyki z okazji Święta Dziękczynienia mają w poniedziałek pojawić się w Białym Domu, aby odegrać swoją rolę w corocznej świątecznej tradycji: prezydent „ułaskawi” je, aby nie zostały zjedzone.

Indyki, które zostaną „ułaskawione” przez prezydenta Bidena to Liberty i Bell.

„Były hodowane jak wszystkie nasze indyki, oczywiście chronione przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi i drapieżnikami, mogły swobodnie chodzić, mając stały dostęp do wody i paszy” – powiedział Steve Lykken, prezes Krajowej Federacji Indyków.

Liberty i Bell to samce, oba w wieku około 20 tygodni i wadze około 20 kilogramów, wykluły się w lipcu w Willmar w Minnesocie. Słuchały muzyki i innych dźwięków, aby przygotować się na poniedziałkową uroczystość w Białym Domu.

„Słuchały wszelkiego rodzaju muzyki, aby przygotować się na tłumy i ludzi po drodze. Mogę potwierdzić, że są fanami Taylor Swift i naprawdę lubią Prince’a” – powiedział Lykken.

Tradycja „ułaskawiania” indyków przez prezydentów sięga Abrahama Lincolna, który miał w ten sposób uratować życie swojego indyka na prośbę 10-letniego syna Tada w 1863 r. Jako coroczne wydarzenie rytuał został zainicjowany w 1989 roku przez George’a Busha seniora.

(PAP)

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play