menu Home
Newsroom

Pride Parade w St. Pete

MS | 06/24/2022

Ten weekend będzie pełen kolorów i uroczystości, ponieważ w centrum St. Pete odbędzie się już po raz 20. Pride Parade. Jest to jedna z największych parad równości w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych.

Głównym wydarzeniem St. Pete Pride jest parada, która odbędzie się w sobotę, 25 czerwca, a poruszanie się po centrum miasta może stanowić wyzwanie, zwłaszcza że spodziewanych jest ponad 300 000 uczestników.

Harmonogram wydarzeń
Piątek, 24 czerwca

Na Pete Pier’s Spa Beach odbędzie się piątkowy koncert w godzinach od 16:00 do 22:00. Bilety kosztują 10 dolarów, ale są też opcje VIP.

Sobota, 25 czerwca

Parada jest bezpłatna i otwarta dla publiczności. Trasa będzie przebiegać z Vinoy Park do Albert Whitted Park wzdłuż Bayshore Drive. Parada rozpocznie się o godz. 14:00. Wezmą w nim udział lokalni sprzedawcy, food trucki, DJ i ogródek piwny. Osoby, które ukończyły 21 lat, mogą udać się do South Straub Park.
O godz. 16.00 rozpocznie się parada. Zabawa zakończy się dopiero o 22.00. Po rozpoczęciu parady nastąpi zamknięcie dróg i ograniczenie parkowania.
Molo zostanie zamknięte od godz. 14.00. Po rozpoczęciu parady nie będzie można przechodzić ulicami do i z molo.

Niedziela, 26 czerwca

Karnawał uliczny „Pride in Grand Central” powraca w tym roku i również jest bezpłatny. Odbędzie się on w dzielnicy Grand Central, oczywiście w centrum miasta. Będą tam bloki rozrywkowe, sprzedawcy, jedzenie i interaktywne gry karnawałowe. Będą też sceny z występami i artyści uliczni, więc zawsze będzie można liczyć na rozrywkę.

Więcej informacji o wydarzeniach Pride w ten weekend można znaleźć na stronie: www.stpetepride.org.

Written by MS
  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play