menu Home
Newsroom

Publix nie będzie szczepił przeciwko COVID dzieci poniżej 5 roku życia

MS | 06/23/2022

Podczas gdy w Stanach Zjednoczonych wprowadzane są szczepionki COVID-19 dla dzieci poniżej 5 roku życia, sieć supermarketów Publix z siedzibą w Lakeland potwierdziła, że „w tej chwili” nie oferuje szczepionek dla tej grupy wiekowej. Publix nie podał powodu decyzji, mówiąc jedynie, że szczepionka nie jest dostępna dla małych dzieci.

Centers for Disease Control and Prevention w weekend zatwierdziło podawanie szczepionek dzieciom w wieku zaledwie sześciu miesięcy, ale Publix nie jest jedyną dużą apteką na Florydzie, która uczestniczy w federalnym programie aptek detalicznych i nie podaje obecnie szczepionki COVID-19 tak małym dzieciom. We wtorek CVS Health otworzył terminy przyjęć dla dzieci w wieku od 18 miesięcy do 4 lat. Publix, Sam’s Club, Walgreens, Walmart i Winn-Dixie oferują szczepionki tylko dla dzieci w wieku od 3 lat.

W środę ustawodawcy z Florydy wystosowali list do gubernatora Rona DeSantis i lekarza generalnego Florydy dr. Josepha Ladapo, w którym wezwali administrację gubernatora i stanowy departament zdrowia do „natychmiastowej zmiany kursu” w sprawie ich stanowiska przeciwko pomocy w dystrybucji szczepionek w niższych dawkach przy użyciu zasobów państwowych, a także do zaprzestania szerzenia „dezinformacji na temat bezpieczeństwa i skuteczności szczepionek, wprowadzając w błąd rodziców i narażając na szwank zdrowie ich dzieci”.

Rzecznik Departamentu Zdrowia Florydy powiedział gazecie, że lekarze nadal mogą zamawiać szczepionki, mimo że stan uważa, iż „zdrowe dzieci” powinny z nich nie korzystać, powołując się na wytyczne Departamentu Zdrowia Florydy dotyczące szczepionki pediatrycznej COVID-19. Jednak w tym dokumencie Departament zalecił rezygnację ze szczepionek jedynie „zdrowym dzieciom w wieku od 5 do 17 lat”. Jak wynika ze strony internetowej FDOH, nie wydał on jeszcze takiego samego zalecenia przeciwko szczepionkom dla dzieci poniżej 5. roku życia.

Written by MS
  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play