menu Home
Newsroom

Rejsy po morzach i oceanach dopiero końcem roku

MS | 02/22/2021

Firmy organizujące rejsy wycieczkowe wciąż starają się spełnić wymagania Centers for Disease Control and Prevention (CDC). Optymistycznym terminem wznowienia morskich wycieczek w Stanach Zjednoczonych jest jednak dopiero koniec roku 2021.

Arnold Donald, dyrektor generalny Carnival – w trakcie webinaru dla pracowników branży turystycznej – wypowiedział się na temat prognozowanej daty wznowienia rejsów wycieczkowych. Jego zdaniem, najbliższym możliwym terminem jest koniec 2021 roku. Wiele innych linii wycieczkowych w USA, takich jak Carnival, Princess oraz Holland America, wciąż starają się spełnić wysokie wymagania CDC. Carnival ściśle współpracuje z CDC oraz ekspertami w zakresie medycyny, aby zapewnić sobie jak najszybszy powrót na otwarte morza i oceany.

„Myślę, że wyznacznikiem przyszłości podróży, w tym rejsów wycieczkowych, będzie sytuacja, w której społeczeństwo poczuje, że ryzyko związane z COVID-19 jest na tyle niskie, aby czuć się komfortowo podczas spotkań towarzyskich” – powiedział w czasopiśmie Travel Pulse.

Dla porównania, europejskie linie, należące do Carnival – niemiecka AIDA oraz włoska Costa – już przygotowują się do wypłynięcia w przyszłym miesiącu. Wycieczki odbędą się oczywiście z ograniczeniami oraz dodatkowymi zasadami BHP.

Red. JŁ

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play