menu Home
NewsroomWiadomości

Republikanin z Florydy chce zakazać mięsa z laboratoriów

KS | 11/17/2023

Republikanin chce zakazać sprzedaży mięsa wyhodowanego w laboratorium.

Tyler Sirois przedstawił projekt ustawy, która sprzedaż takie produktu uznawałaby jako przestępstwo. Argumentując przedstawione przez siebie przepisy podkreślił, że jest to „obraza natury”. Podkreślił, że rolnictwo i hodowla bydła, to bardzo ważne aspekty gospodarki Słonecznego Stanu.

Swoje poparcie w tej kwestii wyraził już Wilton Simpson, stanowy komisarz ds. rolnictwa oraz były przewodniczący Senatu. Dodał on, że mięso produkowane laboratoryjnie, może być potencjalnie niebezpieczne i nie jest jeszcze uregulowane prawnie.

Swoje obawy dotyczące mięsa z laboratorium zgłosiły również grupa non-profit Organic Consumers Association oraz organizacja handlowa National Cattlemen’s Beef Association.

Poplecznicy tego typu rozwiązań, zauważają, że jest ono jednak hodowane z komórek zwierzęcych i może zmniejszyć negatywny wpływ hodowli bydła na środowisko. Do tej pory Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych zatwierdził dwie firmy, Upside Foods i Good Meat Inc., które mogą zająć się produkcją i sprzedażą mięsa hodowanego laboratoryjnie.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play