menu Home
NewsroomWiadomości

Rodzina Kowalski otrzymała $221 mln odszkodowania

KS | 11/12/2023

Sąd na Florydzie przyznał rodzinie Kowalskich ponad 211 milionów dolarów odszkodowania.

Pozew w tej sprawie złożyła Maya Kowalski, która oskarżyła sąd o działania, doprowadzające do śmierci jej matki. Narada ławy przysięgłych trwała 16 godzin w ciągu trzech dni. Finalnie sąd uznał szpital Johns Hopkins All Children’s winnym. Przyznano, że przyczynił się on do samobójstwa Beaty Kowalski, której wcześniej odebrano prawa rodzicielskie. Rodzina otrzymała tym samym ponad $211 mln odszkodowania.

Sprawa stała się głośna po tym, jak Netflix wyprodukował dokument pt. „Zaopiekujcie się Mayą”. Sprawa ma swój początek w 2016 roku, kiedy to 10-letnia wówczas Maya została przyjęta do wspomnianego szpitala z powodu bólu brzucha. Rodzice przekazali lekarzom, że cierpi ona na rzadką chorobę – CRPS. Matka, która pracowała jako pielęgniarka, poinformowała również, że ulgę w tego typu przypadkach przynosi ketamina.

Lekarze uznali tę metodę za niebezpieczną i oskarżono matkę Mai o znęcanie się nad córką. Stwierdzono również, że Beata Kowalski mogła celowo doprowadzić dziecko do choroby.

W późniejszym czasie, lekarze zastosowali ketaminę, która pomogła, udowadniając tym samym niewinność matki. Mimo to, Beata i Jack stracili prawa do opieki nad dzieckiem. 43-letnia Polka po walce z depresją popełniła samobójstwo.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play