menu Home
NewsroomWiadomości

Ron DeSantis lubi nauczycieli i wolność, ale nie lubi dr Anthony’ego Fauci

MS | 01/12/2022

Gubernator Florydy Ron DeSantis w przemówieniu o stanie stanu dał jasno do zrozumienia, że lubi nauczycieli, pierwszych respondentów i wolność, a nie lubi doktora Anthony’ego Fauci, krytycznej teorii rasy, aborcji, nielegalnej imigracji i… pytonów birmańskich.

DeSantis rozpoczął swoje przemówienie od tematu pandemii stwierdzając, że Floryda nie będzie stanem z lockdown, a mandaty, które inne stany nałożyły, aby walczyć z koronawirusem, nie działają. „Floryda stała się kołem ratunkowym dla tych, którzy cierpią pod autorytarnymi, arbitralnymi i pozornie niekończącymi się mandatami i ograniczeniami” – powiedział DeSantis. „Te bezprecedensowe polityki były tak samo nieskuteczne, jak i destrukcyjne. Są one ugruntowane bardziej w ślepym trzymaniu się deklaracji dr Fauci niż w tradycjach konstytucyjnych.”

DeSantis odniósł się do tego, że Floryda jest wolnym stanem 10 razy podczas 33-minutowego przemówienia, często przerywanego oklaskami republikańskich ustawodawców. Gubernator podkreślił, że jego polityka sprawiła, że Floryda jest liderem we wzroście zatrudnienia i że rosnące dochody stanu stawiają stan w dobrej pozycji, gdy przygotowuje kolejny budżet. „Wolność działa” – powiedział DeSantis. „Nasza gospodarka jest przedmiotem zazdrości narodu. A nasz stan jest dobrze przygotowany, aby zabezpieczyć się przed przyszłymi zawirowaniami gospodarczymi.”

DeSantis, który ubiega się o reelekcję w listopadzie i ma na oku ewentualny start w wyborach prezydenckich w 2024 roku, przedstawił konserwatywną agendę na 2022 rok, w tym powstrzymanie nieudokumentowanych imigrantów z Florydy, stworzenie biura egzekwowania prawa poświęconego wyłącznie walce z oszustwami wyborczymi, powstrzymanie szkół przed nauczaniem krytycznej teorii rasy i ochronę nienarodzonych. „Nie możemy być stroną w tym, co jest efektywnie masową operacją przemytu ludzi prowadzoną przez rząd federalny. Firmy, które ułatwiają przepływ nielegalnych cudzoziemców z południowej granicy na Florydę, powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności” – powiedział DeSantis.

Zapowiedział, że poprosi Legislaturę o pieniądze na wysyłanie nieudokumentowanych imigrantów do innych stanów. „Kiedy federalni wyrzucają ludzi tutaj na Florydzie nielegalnie, stan może przekierować ich do stanów, które mają politykę sanktuarium” – powiedział.

DeSantis powiedział również, że chce $1,000 premii dla nauczycieli i pierwszych respondentów oraz zaoszczędzić kierowcom $1 miliard dzięki przerwie od podatku od paliwa.

W trakcie przemówienia DeSantis uścisnął dłonie dwóch niezależnie wybranych republikańskich członków gabinetu, ale pominął demokratyczną komisarz ds. rolnictwa Nikki Fried, która siedziała obok prokurator generalnej Ashley Moody i dyrektora finansowego Jimmy’ego Patronisa.

Podczas przemówienia, DeSantis poświęcił czas na uznanie dla człowieka, którego nazwał królem pytonów, Charliego Dachtona, który złapał 41 pytonów w Everglades w ramach corocznej łapanki stanu na inwazyjne gady.

 

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play