menu Home
Newsroom

Ron DeSantis ma oficjalnie ogłosić swoją kandydaturę do Białego Domu

MS | 05/18/2023

Gubernator Florydy Ron DeSantis ma w przyszłym tygodniu ogłosić, że będzie się ubiegał o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Będzie głównym republikańskim rywalem byłego prezydenta Donalda Trumpa, który go zdecydowanie wyprzedza w sondażach.

Jak podał w środę Reuters, powołując się na swoje źródła, DeSantis złoży niezbędne dokumenty w sprawie swojej kandydatury prawdopodobnie 25 maja. Zbiegnie się to w czasie ze spotkaniem w Miami darczyńców finansujących jego kampanię wyborczą. Bardziej formalnie zadeklaruje swoją decyzję w tygodniu rozpoczynającym się 29 maja.

„Według źródła zaznajomionego z intencjami gubernatora, w zaproszeniu na wydarzenie 25 maja stwierdzono, że darczyńcy zainicjują +działalność+, co jest oczywistą aluzją do zbierania pieniędzy dla DeSantisa” – ocenił Reuters.

Zgodnie z rezultatami ostatniego sondażu Reutersa i Ipsos dotyczącego republikańskich prawyborów w 2024 roku były prezydent USA Donald Trump utrzymuje zdecydowaną przewagę nad gubernatorem.

„Rosnąca popularność DeSantisa wśród Republikanów i jego umiejętności pozyskiwania funduszy prawdopodobnie czynią go największym zagrożeniem dla Trumpa, który w ostatnich tygodniach nasilił ataki polityczne na gubernatora Florydy” – podkreślił Reuters.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

Written by MS
  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play