menu Home
Newsroom

Rosjanin kupił najdroższą posiadłość na Florydzie. Zapłacił… gotówką

MS | 02/11/2021

Anonimowy Rosjanin kupił najdroższy dotąd sprzedany na Florydzie dom. Zapłacił za niego niespełna 140 mln USD, gotówką! Zakup był przeprowadzony przez nie byle jakiego pośrednika, a nowy właściciel nie pochwalił się swoją tożsamością.

Page Six podaje, że jego (także anonimowe) źródło donosi, iż dom sprzedano za prawie 140 mln USD. Budynek został wzniesiony nie dawno, w Palm Beach, na terenach, których właścicielem był niegdyś Donald Trump. Poprzednio na działce stał inny dom, ale został zburzony. W 2008 zabudowaną posiadłość kupił za 95 mln USD rosyjski oligarcha – Dmitrij Rybolovlev – następnie wyburzył stojący tam dom, a trzy sąsiednie działki sprzedał z zyskiem za 108,2 mln USD. Rybolovlev jest znany ze sprzedaży „Salvator Mundi” Leonarda Da Vinci – za 450 mln USD!

Dom został zaprojektowany przez Willima Boyle’a. Rezydencja liczy 21,000 stóp kwadratowych i zawiera własny basen oraz pensjonat. Musiał przypaść do gustu kupującemu, gdyż umowa kupna została podpisana w ciągu zaledwie 24 godzin od momentu zwiedzenia.

Kupca reprezentował celebryta – Ryan Serhant – który nie dawno sprzedał jedno ze swoich mieszkań – penthouse na Miami Arte Surfeside za 33 mln USD.

Red. JŁ

Written by MS





  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play