menu Home
NewsroomWiadomości

Rozwiązanie problemów klimatycznych w Miami Beach

KS | 03/02/2021

Miami Beach ma nadzieję na rozwiązanie niektórych problemów związanych ze zmianami klimatycznymi. Ma w tym pomóc zmniejszenie liczby palm, sadząc w zamian więcej drzew baldachimowych.

Jak powiedziała Elizabeth Wheaton, dyrektor ds. środowiska i zrównoważonego rozwoju w Miami Beach, jest to pierwszy element zielonej infrastruktury miasta. Dodała, że na ogólnomiejski plan zalesiania, który nie tylko zmieni panoramę miasta, ale także pomoże środowisku, przeznaczono już 5 milionów dolarów.

Celem całego projektu, jest zasadzenie 5,000 drzew w ciągu następnych 10 lat. Pomoże to w redukcji emisji dwutlenku węgla, wchłonie więcej wody deszczowej i zapewni więcej cienia na ulicach.

Problemem jest jednak usuwanie palm. Nie wszyscy są temu przychylni, a urzędnicy zwracają uwagę na negatywne skutki tego działania. Jak podkreślał wiceburmistrz Steve Meiner, palma jest ikoną i symbolem Miami Beach i redukcja  jestem zaniepokojony może mieć poważny negatywny wpływ na naszej kulturalnej, historycznej i gospodarczej marki.

Choć urzędnicy miejscy mówią, że plan zakłada usunięcie około 1000 palm, okazuje się, jednak, że większość z tych drzew, zostanie po prostu przesadzona na inne obszary. Ma to zniwelować stratę do około 170 drzew.

Dziś, 2 marca, odbędą się specjalne warsztaty dotyczące projektu. Mieszkańcy będą mogli poznać jego szczegóły, a także przedstawić swoje uwagi.

Red. KS

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play