menu Home
NewsroomWiadomości

Ryan Lochte wystawia medale olimpijskie na aukcję

Magda Szczodruch | 07/05/2022

Wszystkie medale olimpijskie Ryana Lochte zostały wystawione na aukcję. Dochód trafi do organizacji charytatywnych.

37-letni pływak, który pływał dla Spruce Creek High School w Volusia County i na University of Florida, na czterech olimpiadach zdobył 12 medali, w tym sześć złotych. Te jednak zostawi sobie na pamiątkę. Na aukcji natomiast będziemy mogli wylicytować srebrne i brązowe krążki zdobyte przez sportowca.

Sprzedaż odbywać się będzie w trzech partiach, za pośrednictwem RR Auction z siedzibą w Bostonie. Aukcje zakończą się 21 lipca.

Pierwszym przedmiotem będzie indywidualny medal olimpijski, który Lochte zdobył w 2004 roku w Atenach, podczas zawodów na 200 metrów. Wartość medalu oszacowano na co najmniej $10,000.

Później na aukcji pojawią się dwa brązowe medale z Igrzysk w Pekinie w 2007 roku. Lochte zajął wówczas trzecie miejsce na 100 i 200 metrów. Komplet wyceniono na co najmniej $12,000.

Trzecia partia, to trzy medale z olimpiady w Londynie z 2012 roku. Lochte zajął drugie miejsce w indywidualnym wyścigu na 200m, drugie miejsce w sztafecie 4x100m stylem dowolnym oraz trzecie miejsce na 200m stylem grzbietowym. Ten komplet wyceniono na co najmniej $60,000.

Zakupić będzie można również 14k pierścień olimpijski z białego złota oraz zegarek Breitling z czarnymi diamentami. Lochte kupił oba przedmioty dla siebie po igrzyskach w Londynie.

Pieniądze trafią do Jorge Nation Foundation, organizacji non-profit, która wysyła dzieci z nieuleczalnymi chorobami oraz ich rodziny, na wymarzone wakacje. Lochte podkreślił, że współpracuje z fundacją od ponad 10 lat. Jego agent jest w jej zarządzie.

Written by Magda Szczodruch

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play