menu Home
NewsroomWiadomości

Sataniści będą opiekować się dziećmi w szkołach? „DeSantis okłamał opinię publiczną”

JL | 07/09/2024

Sygnowane przez gubernatora Rona DeSantisa prawo, które pozwala kapelanom religijnym pełnić w szkołach funkcje pomocnicze dla psychologów, stworzył okno możliwości dla… satanistów. Jako zarejestrowany związek wyznaniowy członkowie Kościoła Szatana chętnie zgłaszają się na ochotnika, jako szkolni kapelani.

„Nic w tekście ustawy nie służy wykluczeniu nas i żadna wiarygodna interpretacja Pierwszej Poprawki nie mogłaby tego zrobić. Jeśli okręg szkolny zdecyduje się teraz na kapelanów, powinien liczyć się z tym, że sataniści również wezmą w tym udział” – powiedział Lucien Greaves, współzałożyciel i rzecznik The Satanic Temple, w poniedziałkowym oświadczeniu.

Kiedy DeSantis podpisywał ustawę w kwietniu, określił satanizm jako „nie-religię” i stwierdził wówczas, że sataniści nie będą mogli uczestniczyć w tym programie. Greaves twierdzi, że gubernator „otwarcie okłamał opinię publiczną”, mówiąc to.

„Albo całkowicie ignorując najbardziej podstawowe podstawy prawa konstytucyjnego, albo będąc zbyt niekompetentnym, by się tym przejmować – DeSantis nie dostrzega, że nie jest miejscem rządu nadawanie wyjątkowych praw jednej tożsamości religijnej, jednocześnie odmawiając ich innej” – ocenił lider satanistów.

Podpisane przez DeSantisa przepisy mają służyć – w pewnym sensie – załataniu niedoborów personelu, który udziela w placówkach edukacyjnych pomocy psychologicznej uczniom. Kapelani-ochotnicy różnych wyznań mają stanowić wsparcie i alternatywę dla szkolnych psychologów, których jest zwyczajnie zbyt mało.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play