menu Home
NewsroomWiadomości

Słońce zachodzi nad Słonecznym Stanem? Floryda już nie jest celem nr 1. dla przeprowadzkowiczów

JL | 06/11/2024

W ubiegłym miesiącu PODS opublikował raport, w którym przeanalizowano, gdzie najchętniej przeprowadzać będą się mieszkańcy Stanów Zjednoczonych w 2024 roku. Według tych danych Floryda traci pozycję lidera po latach rekordowej migracji Amerykanów do Słonecznego Stanu.

Już nie Floryda. Teraz największym pożądaniem Amerykanów cieszą się Karoliny – i ta z południa i ta z północy. Rekordowa dynamika migracji do Słonecznego Stanu była dla niego oczywiście korzystna, ale doprowadziła jednocześnie do wzrostu popytu, który przełożył się na wzrost cen. Wzrost cen oznacza oczywiście spadek atrakcyjności migracji na Florydę.

Korzystają na tym inne stany wschodniego Pasa Słońca.

„Skąd ta nagła miłość do Karolin? Oprócz oferowania mieszkańcom niskich kosztów życia, dostępu do przyrody i solidnej jakości życia, możliwe jest, że wzrost popularności tych dwóch stanów jest częścią większego trendu przeprowadzkowego, który obserwujemy wokół regionu południowych Appalachów” – wnioskują autorzy raportu PODS.

„Stany w tym regionie – Georgia, Tennessee, Karolina Północna, Alabama i Karolina Południowa – są nowym domem dla przytłaczającej większości najczęściej przeprowadzających się w tym roku i należą do jednych z najszybciej rozwijających się regionów w USA” – dodano.

Według PODS spadek atrakcyjności Florydy wynika także z ekstremalnych warunków pogodowych, tj. huraganów i burz tropikalnych, rosnących cen ubezpieczeń oraz mozolnego wzrostu wskaźnika zatrudnienia w Słonecznym Stanie.

Pomimo tego, trzy miasta na Florydzie nadal znajdują się w czołówce pod względem liczby przeprowadzek – Ocala na miejscu 2. i Jacksonville na 8. Orlando znalazło się na miejscu 18. (w ubiegłym roku było jeszcze na 3. w całym USA!).

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play