Spadają ceny benzyny
Ceny benzyny spadły w zeszłym tygodniu na Florydzie. W niedzielę cena benzyny wynosiła średnio $4,82 za galon, co oznacza spadek o 7 centów za galon w porównaniu z ubiegłym tygodniem, kiedy to osiągnęła rekordowy poziom $4,89 za galon.
Ponadto, średnia krajowa cena zwykłej benzyny bezołowiowej spadła poniżej 5 dolarów za galon. Spadek cen nastąpił po tym, jak w zeszłym tygodniu cena ropy naftowej w USA spadła o 9%.
„Kierowcy na Florydzie wreszcie odetchnęli z ulgą po kilku tygodniach rosnących cen benzyny” – powiedział rzecznik AAA Mark Jenkins. „Jeśli tendencja spadkowa się utrzyma, spadek cen benzyny może nabrać tempa i średnia stanowa powróci w okolice 4,50 dolara za galon”.
Jenkins ostrzegł jednak, że rynek paliw pozostaje niezwykle niestabilny i sytuacja może się bardzo szybko zmienić.
Regionalne ceny na Florydzie:
Najdroższe rynki metropolitalne: West Palm Beach-Boca Raton (4,97 USD); Fort Lauderdale (4,88 USD); Gainesville (4,88 USD).
Najmniej kosztowne metropolie: Crestview-Fort Walton Beach ($4,63); Pensacola ($4,65); Panama City ($4,69).

