menu Home
NewsroomWiadomości

Sprawca poważnego wypadku hit-and-run namierzony dzięki zagubionej słuchawce

JL | 06/03/2024

Sprawcę wypadku hit-and-run udało się namierzyć policjantom, dzięki zagubionej słuchawce z zestawu AirPods. Dzięki aplikacji firmy Apple służącek do odnajdywania zagubionych urządzeń, policjanci namierzyli podejrzanego i aresztowali go.

Do zdarzenia doszło 22 maja 2024 roku w Jensen Beach na Florydzie. 15-letni Lochlan Nicol został potrącony przez SUV-a, z którego kierownicą siedział Peter Bradford Swing. Mężczyzna – zamiast udzielić poważnie rannemu i nieprzytomnemu nastolatkowi pomocy – usunął go z drogi, a następnie uciekł z miejsca wypadku.

Sprawiedliwości stało się zadość dzięki zagubionej słuchawce AirPod. Bezprzewodowa słuchawka 15-letniego Nicol w jakiś sposób znalazła się w samochodzie Swinga. Utknęła pod wycieraczką, więc mężczyzna nie zdołał jej zauważyć.

Na miejscu zdarzenia dziewczyna 15-latka znalazła później jego portfel, telefon, zegarek oraz etui na AirPods. Zauważyła, że w środku była tylko jedna słuchawka.

Po wypadku Nicol próbował zlokalizować brakującego AirPoda przy pomocy dedykowanej aplikacji. Okazało się, że słuchawka znajdowała się pod adresem, oddalonym ok. 4 mile od domu nastolatka. Nicol powiedział o tym policjantom, którzy udali się tam tropem zaginionej słuchawki.

Brakujące urządzenie zostało znalezione pod wycieraczką SUV-a Swinga. Policjanci od razu dostrzegli również, że w samochodzie wybita była tylna szyba po stronie pasażera.

„To właśnie ta słuchawka zapewniła geotracking bezpośrednio do domu podejrzanego w Jensen Beach” – powiedział rzecznik biura szeryfa.

Swing został aresztowany. Przyznał się do ucieczki z miejsca wypadku. Uciekł, gdyż ciążył na nim już jeden wyrok za narkotyki. Mężczyźnie grozi 15 lat więzienia.

„To naprawdę niesamowite” – powiedział ojciec Lochlana, Derek Nicol. „Ludzie mówią, że to karma. Więc może to karma, że tak się stało. To po prostu dziwne”.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play