menu Home
Newsroom

Stand Up Polska na Florydzie!

MS | 02/01/2022

Cezary Jurkiewicz, Piotr Szumowski, Sebastian Rejent po raz pierwszy w historii wystąpią na Florydzie, a ich stand up komedia rozśmieszy nas do łez.

Komicy Cezary Jurkiewicz, Piotrek Szumowski i Sebastian Rejent zaprezentują ponad dwugodzinny program który gwarantuje niepowtarzalną zabawę, radość i śmiech.

W tych smutnych czasach pandemii niewątpliwie każdemu z nas przyda się dawka dobrego humoru, która chociaż na chwilę pozwoli nam oderwać się od przytłaczającej codzienności. Dlatego zdecydowaliśmy się zaprosić  do Ameryki największe gwiazdy polskiego stand-upu i wyprodukować trasę która da Polonii trochę normalności i pozwoli ponownie zobaczyć po naszej stronie oceanu kogoś z Polski – powiedział Grzegorz Fryc, szef Gram-X Promotions. – Gwarantuję, że dawno nie bawiliście się i nie śmialiście się tak szczerze, jak będzie to możliwe podczas ich występów

Cezary Jurkiewicz, Piotrek Szumowski i Sebastian Rejent  to grupa komików skupionych wokół idei komedii na żywo, fanów komedii żywej i komedią żyjących. Występują na deskach klubów i teatrów w całej Polsce. Przekładają swoje pomysły, przemyślenia i życiowe doświadczenia na język komedii, wplatając odrobinę absurdu bądź też niecodziennego, czarnego humoru.

Piotrek Szumowski

Komik w pełni międzynarodowy. Występował w ponad trzydziestu krajach, na pięciu kontynentach, w trzech językach. Tak jest, Piotrek przeżył 409 dni podróży dookoła świata. Jak on to zrobił? Nikt nie wie. Ostatnio przez 10 minut próbował otworzyć saszetkę z ketchupem, a potem polał frytki musztardą. Ostatnie zdanie jego pracy licencjackiej brzmi “Newton pod koniec swojego życia zmarł”. A do dzisiaj myśli, że Ikea to restauracja z hot-dogami, która sprzedaje meble na boku. Podczas podróży m.in. pił ayahuaskę z szamanem w Peru, zakochał się w kolumbijskiej prostytutce, usłyszał swoją przyszłość od hinduskiej wróżki i opiekował się przez miesiąc australijskim wężem. A to dopiero czubek góry lodowej tematów, które Piotrek porusza. Czubek góry lodowej, na którym znając życie, Piotrek też był.

Cezary Jurkiewicz

Czarek Jurkiewicz w swoich tekstach, wywala swoją brudną duszę na lewą stronę, wciągając nas w czarną otchłań beznadziei, zmarnowanych okazji i zatrutą zazdrością podejrzliwości. Zajmuje się Stand-upem od 2008 roku. Jest jedną z dwóch pierwszych osób, która zaczęła promować stand-up comedy na terenie Polski. Początkowo jako undergroundowy stand-up obecnie jako formę komedii rozpoznawalną przez tysiące widzów. W 2011 roku założył pierwszą w Polsce szkołę stand-up comedy, w której prowadzi zajęcia dla młodych komików. Od lat szkoli się w nurcie chicagowskiej szkoły improwizacji komediowej The Second City.

Sebastian Rejent

Komik, miłośnik komedii stand-upowej i pracy twórczej. Uwielbia stać na scenie, często też się po niej porusza. Pisał, występował, współpracował m. in. z Comedy Central, Grupą ATM, agencją artystyczną Antrakt i agencją reklamową Saatchi & Saatchi.Od lat, niczym w skeczu Monty Pythona, szuka żartu idealnego, jeszcze mu się to nie udało, natomiast trzykrotnie żartem sprawił, że ktoś się posikał ze śmiechu… i nie było to dziecko. Sukces. Uprawia ciężką sztukę stand-upową; robi to dla ludzi, dla siebie, jednak woli dla ludzi. Poza sceną zgłębia tajniki komedii i wykorzystuje je by pomagać innym. Na warsztatach, które prowadzi, uczy innych jak używać swojego poczucia humoru w teatrze życia codziennego.

Co to jest STAND-UP

Jest to komediowa forma artystyczna w postaci monologu przed publicznością. Opiera się na charyzmie wykonawcy oraz kontakcie z publicznością niż na dopracowaniu każdego wiersza przedstawienia i wartości artystycznej (tak jak w kabarecie). Nazwa pochodzi z Ameryki, gdzie taka forma przekazu zaczęła zdobywać popularność na początku lat 50., a pierwsza wzmianka pochodzi z roku 1911. W Stanach istnieją specjalne kluby zaopatrzone w miejsca do siedzenia i stoliki oraz scenę. Podczas tzw. open mic każdy może wejść na scenę i rozpocząć swój występ. Dzięki takiej formule ten gatunek jest niezwykle przyjazny dla początkujących artystów. Od połowy pierwszej dekady XXI wieku serwisy internetowe wideo z treściami od ich użytkowników takie jak m.in. YouTube są również miejscem występu stand-uperów, a dzięki temu występy komików można oglądać w Internecie. Artyści stand-upowi za główny cel stawiają sobie rozbawienie publiczności. W Polsce ta forma komediowa zaczęła się rozwijać i zyskiwać na popularności od 2008 roku.

 • Piątek 4 lutego
  POLANKA – Polonia Society of Korona, Bunnell, FL – 2925 W Hwy 100
  Otwarcie godz. 19:00
 • Sobota 5 lutego
  Clearwater, Fl,Centrum Jana Pawła II – 1521 N Saturn Ave
  Otwarcie godz. 19:00
 • Niedziela 6 lutego
  North Lauderdale, FL, POLONEZ Polish-American Club- 935 Rock Island Rd.
  Otwarcie godz. 17:00

  Bilety i więcej informacji dostępne na www.gramx.com

Written by MS
 • play_circle_filled

  Słoneczne Radio – Live
  Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play