Strażacy z Fort Lauderdale uratowali z pożaru 8-osobową rodzinę
Kiedy w sobotnią noc większość z nas spała, strażakom z Fort Lauderdale udało się uratować kilka, także bardzo młodych, żyć. Krótko przed północą w jednym z lokalnych domów wybuchł – jak określili żywioł strażacy – „ciężki pożar”. Od ognia uratowano 8-osobowa rodzinę, w tym kilkoro dzieci.
Jak przekazała lokalna straż pożarna – ogień pojawił się krótko po północy w pobliżu skrzyżowania Northwest 15 Court i 46 Street w Fort Lauderdale.
Wewnątrz domu przebywała wówczas 8-osobowa rodzina, którą strażakom udało się bezpiecznie ewakuować z płonącego budynku.
Wśród ewakuowanych osób było wiele dzieci.
Według amerykańskiego Czerwonego Krzyża – po pożarze rodzina pozostała bez dachu nad głową. Poszkodowanymi zajmują się wolontariusze.
Specjaliści z Fort Lauderdale Fire Rescue udali się w niedzielę na miejsce zdarzenia, aby zbadać przyczynę pożaru. Ta na razie nie publicznie jest znana.
Red. JŁ

