menu Home
NewsroomWiadomości

SUV „owinął się” wokół betonowego słupa po manewrze PIT. Nie żyje czterech podejrzanych

JL | 04/30/2024
policja

SUV zakończył brawurową ucieczkę przed policją na betonowym słupie. W śmiertelnej kolizji zginęły cztery osoby. Auto, które ścigali policjanci, było pochodziło z kradzieży.

Do śmiertelnego incydentu doszło rankiem, 20 kwietnia, w rejonie Waldo w powiecie Alachua – przekazał Florida Highway Patrol.

Tego dnia z-cy szeryfa Alachua Co. wezwali funkcjonariuszy FHP na pomoc przy pościgu za ukradzioną na terenie powiatu Hondą CRV.

Jak przekazali urzędnicy – w aucie jechało czterech mężczyzn. Według relacji funkcjonariusza FHP, który dołączył do pościgu, część z nich miała na sobie maski narciarskie.

Honda początkowo pędziła drogą U.S. 301, a następnie zjechała z trasy i wjechała na stanową 24-ke (SR-24) w Waldo. Wówczas jednemu z radiowozów udało się dogonić ścigany pojazd.

Radiowóz FHP wykonał na Hondzie manewr PIT. Ten jednak nie zawsze powoduje jedynie chwilową utratę kontroli nad autem i jego zatrzymanie. Tym razem ścigane auto zaczęło dachować, po czym uderzyło w betonowy słup.

Siła uderzenia wyrzuciła jednego z pasażerów poza auto. Mężczyzna zmarł na miejscu. Pozostałych przewieziono do szpitala, gdzie lekarz po kolei stwierdzał zgon każdego z nich.

Do wiadomości publicznej nie podano personaliów zmarłych. Niektóre serwisy informacyjne podawały nieoficjalnie, że autem uciekali nastolatkowie.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play