menu Home
NewsroomWiadomości

Święta podatkowe przed sezonem huraganów

KS | 05/26/2023

Sezon huraganów rozpoczyna się już 1 czerwca. Mieszkańcy Florydy mają w tym roku aż dwie okazje, by przygotować się na nadchodzące kataklizmy.

Pierwsze święto podatkowe rozpoczyna się już w nadchodzącą sobotę i potrwa do 9 czerwca. Drugi okres przypada na szczyt sezonu huraganów, czyli od 26 sierpnia do 8 września.

Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna przewiduje, że w tym roku wystąpić może od 12 do 17 nazwanych burz. Spośród nich, nawet dziewięć może przerodzić się w huragany, a od 1 do 4 z nich osiągną co najmniej trzecią kategorię.

Aby ułatwić mieszkańcom przejście przez ten nieprzychylny czas, z podatku zwolnione zostaną najbardziej podstawowe produkty. Chodzi tu przede wszystkim o żywność i gadżety dla zwierząt, różnego rodzaju narzędzia, przenośne źródła światła i radia, a także baterie, akumulatory i powerbanki.

Zniżki obejmować będą również środki higieniczne, niektóre kosmetyki, chłodziarki, czujniki dymu i czadu, czy gaśnice. Dodatkowo w atrakcyjnych cenach nabyć będzie można generatory prądu, które dostarczą nam elektryczność w sytuacjach kryzysowych.

 

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play