menu Home
NewsroomWiadomości

„Święty Mikołaj” z powiatu Polk wpadł w ręce policji podczas akcji antypedofilskiej

JL | 04/29/2026

Biuro szeryfa powiatu Polk na Florydzie przeprowadziło kilkudniową operację policyjną zakończoną zatrzymaniem 19 osób podejrzanych o usiłowanie nawiązania kontaktu seksualnego z nieletnimi. Łącznie podejrzanym postawiono 85 zarzutów kryminalnych i 8 zarzutów związanych z wykroczeniami.

Akcja prowadzona pod kryptonimem „Operation Child Protector VIII” była wspólnym przedsięwzięciem biura szeryfa Polk County oraz kilku innych agencji, w tym policji z Orlando. W operacji brali udział funkcjonariusze działający pod przykrywką.

Według śledczych podejrzani podróżowali na umówione spotkania z osobami, które – jak sądzili – były nieletnie, w celu podjęcia nielegalnych działań o charakterze seksualnym.

Wśród zatrzymanych znalazł się 68-letni Thomas Hicks, znany lokalnie jako często wynajmowany odtwórca roli Świętego Mikołaja. Szeryf Grady Judd zwrócił uwagę na ten przypadek podczas konferencji prasowej, podkreślając jego nietypowy charakter.

Śledztwo pozostaje w toku. Jak poinformowało biuro szeryfa, możliwe są kolejne zatrzymania lub zarzuty.

Red. JŁ

Written by JL





  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play