menu Home
Newsroom

Szczepienia na Florydzie – rząd rozszerza program

JK | 01/13/2021

Turyści nie otrzymają zastrzyków!
Ponieważ na Florydzie dostępna jest ograniczona podaż szczepionki na koronawirusa, mieszkańcy, co zrozumiałe, nie mogą się doczekać, kiedy będą mogli stanąć w kolejce po dawkę.

Nowe lokalizacje otwierają się w hrabstwach Miami-Dade i Broward, podczas gdy największy sklep spożywczy Publix rozszerza swój program dostarczania szczepionki potrzebującym na całej Florydzie.
Broward Health poinformował ze wspólnie z zespołem i miastem Fort Lauderdale, rozpoczyna szczepienia we wtorek na stadionie Inter Miami CF w Lockhart Park.
Punkt szczepień będzie otwarty od poniedziałku do piątku i przewiduje szczepienie do 500 wstępnie zarejestrowanych pacjentów dziennie. Urzędnicy powiedzieli, że mają nadzieję, że w przyszłości zwiększy się to do 1000 dziennie.

Floryda rozszerza współpracę w zakresie szczepień przeciwko COVID-19 z firmą Publix na więcej aptek w regionie Panhandle i innych hrabstw.
Gubernator Ron DeSantis powiedział we wtorek, że 18 kolejnych aptek Publix w hrabstwach Okaloosa, Santa Rosa i Escambia rozpocznie przyjmowanie rezerwacji szczepień w środę, a zastrzyki będą administrowane już w czwartek.
W środę DeSantis ogłosił, że 56 kolejnych miejsc w pięciu hrabstwach – Duval, Flagler, St. Johns i Volusia w północno-wschodniej Florydzie oraz w hrabstwie Collier w południowo-zachodniej Florydzie – zacznie przyjmować zapisy na szczepienia w najbliższych dniach.
DeSantis ogłosił w zeszłym tygodniu partnerstwo z Publix, w którym szczepienia rozpoczęły się w ubiegły czwartek w 22 aptekach w hrabstwach Marion, Hernando i Citrus.

Written by JK

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play