menu Home
NewsroomWiadomości

Tajemnicze dziury na plażach Florydy

Magda Szczodruch | 06/30/2022

Na plażach Florydy pojawiły się ogromne dziury. Wszystko przez trend na TikToku.

Mieszkańcy południowo-zachodniej części Słonecznego Stanu coraz częściej natykają się na ogromne doły, wykopane przez plażowiczów, zachęconych akcją „How deep can you dig?” rozprzestrzeniającą się w mediach społecznościowych.

Dołki i zamki z piasku na plaży, to nic nowego. Jednak gdy przybierają tak ogromne rozmiary, zagrażają one zarówno ludziom, jak i zwierzętom. Tym bardziej, że wiele z nich osiąga głębokość nawet 5 stóp.

Zasypywaniem dziur zajmuje się m.in. Sanibel’s Public Works. To właśnie w okolicy tego miasta, odkryto największą ilość takich dziur.

Podobne incydenty miały miejsce również na Marco Island. Policja z tych okolic umieściła w mediach społecznościowych zdjęcie, jak ogromnych rozmiarów są to dziury.

Pamiętajmy, że obecnie z plaży korzystamy nie tylko my, jako mieszkańcy. Są one również miejscem, gdzie rozmnażają się żółwie. Takie otwory wykopane w piasku, skutecznie mogą uniemożliwić im bezpieczne dotarcie do wody.

Wykopując taki otwór, powinniśmy go zasypać opuszczając plażę. Jeżeli budujemy zamek z piasku, przed powrotem do domu należy go zniszczyć.

Written by Magda Szczodruch

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play