menu Home
NewsroomWiadomości

Ten sezon ma być gorszy, niż zwykle. Dwa powiaty na Florydzie są najbardziej narażone na huragany

JL | 06/10/2024

Według The National Oceanic and Atmospheric Administration tegoroczny sezon huraganów będzie „silniejszy od normy”. W Słoneczny Stan ma uderzyć 25 burz tropikalnych, z czego kilka osiągnie siłę huraganu. Nowy raport LawnStarter sklasyfikował powiaty, które są najbardziej narażone na wystąpienie groźnych zjawisk pogodowych.

W raporcie LawnStarter wzięto pod uwagę historyczne dane dotyczące burz tropikalnych, ich skutków finansowych dla mieszkańców i stanu oraz ocenę ryzyka wystąpienia huraganu w poszczególnych regionach.

Spośród ponad 300 sklasyfikowanych powiatów w USA, dwa najbardziej dotknięte znajdują się w Słonecznym Stanie. W pierwszej dziesiątce – pomimo tego – dominuje niechlubnie Karolina Południowa.

„Floryda i Karolina Południowa mają połowę ze 100 najbardziej narażonych na huragany powiatów w USA” – napisano w raporcie.

Według LawnStarter najbardziej narażonym na huragany powiatem jest Broward County oraz Palm Beach County. Poniżej znajduje się lista 10 najbardziej narażonych na huragany powiatów w Stanach Zjednoczonych.

 1. Broward County, FL
 2. Palm Beach County, FL
 3. Charleston County, SC
 4. Miami-Dade County, FL
 5. Horry County, SC
 6. Beaufort County, SC
 7. Berkely County, SC
 8. Chatham County, GA
 9. Onslow County, NC
 10. Dorchester County, S.C.

Red. JŁ

 

Written by JL

 • play_circle_filled

  Słoneczne Radio – Live
  Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play