menu Home
NewsroomWiadomości

Tragedia w Miami – zawaliła się część wieżowca

MS | 06/24/2021

W czwartek wczesnym rankiem w Surfside w Miami zawaliła się część wieżowca z widokiem na morze, zabijając co najmniej jedną osobę. Kilkadziesiąt osób zostało uwiezionych pod gruzami wieżowca. Na miejscu pracuje 80 jednostek straży pożarnej.

Kilkanaście jednostek ratowniczych ruszyło na ratunek do częściowo zawalonego budynku mieszkalnego, a strażacy wciąż wyciągają ocalałych z betonowych gruzów. W tweecie policja Miami-Dade poinformowała, że jedna osoba zginęła w wyniku zawalenia się budynku. Władze nie wydały oficjalnego komunikatu o liczbie rannych. Nie wiadomo też dokładnie, ile osób znajdowało się w budynku w momencie katastrofy ani co ją spowodowało.

W wyniku zawalenia się wiele mieszkań w stojącej jeszcze części budynku zostało odsłoniętych. W telewizji można było zobaczyć piętrowe łóżka, stoły i krzesła, które pozostały w zniszczonych mieszkaniach. Policja zablokowała pobliskie drogi, a dziesiątki pojazdów straży pożarnej, karetek pogotowia i samochodów policyjnych obległy okolicę. Gruz z zawalenia pokrył samochody znajdujące się w odległości do dwóch przecznic lekką warstwą pyłu.


Zdjęcia i wideo z miejsca zdarzenia pokazują, że zawalenie dotknęło połowę wieży. Stosy gruzu i odłamków otaczają teren tuż przy budynku.

Budynek z widokiem na morze został wybudowany w 1981 roku w południowo-wschodnim rogu Surfside, przy plaży. Obecnie na rynku znajduje się kilka apartamentów na sprzedaż z dwiema sypialniami, których ceny wywoławcze wynoszą od $600 000 do $700 000. Obszar ten jest mieszanką nowych i starych apartamentów, domów, kondominiów i hoteli, z restauracjami i sklepami obsługującymi międzynarodową kombinację mieszkańców i turystów.

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play