menu Home
NewsroomWiadomości

Trzy miasta z Florydy wśród 10 najlepszych do startu kariery dla młodych

JL | 05/14/2024

Opublikowany niedawno raport WalletHub wyróżnia 100 amerykańskich miast, które oferują młodym ludziom najlepszy start kariery. W pierwszej dziesiątce zestawienia znalazły się aż trzy miasta ze Słonecznego Stanu!

„Wyjście ze szkoły na rynek pracy może być trudnym i stresującym procesem. Niektóre miasta bardziej niż inne sprawiają, że staje się to o wiele łatwiejsze” – skomentowała badanie Cassandra Happe, analityk z WalletHub.

„Najlepsze miasta do rozpoczęcia kariery mają nie tylko wiele możliwości zatrudnienia, ale także zapewniają znaczny potencjał wzrostu dochodów i satysfakcjonujące warunki pracy” – podkreśliła Happe.

Dziesięć amerykańskich miast, które oferują najlepszy start kariery dla młodych ludzi to:

 1. Atlanta, Georgia
 2. Orlando, Florida
 3. Salt Lake City, Utah
 4. Tampa, Florida
 5. Pittsburgh, Pennsylvania
 6. Portland, Maine
 7. Charleston, South Carolina
 8. Austin, Texas
 9. Miami, Florida
 10. Knoxville, Tennessee

Orlando na Florydzie uplasowało się tuż za Atlantą w Georgii – na drugim miejscu zestawienia! W pierwszej dziesiątce znalazły się także dwa inne miasta Florydy, Tampa i Miami.

Czemu Orlando zawdzięcza tak wysokie miejsce? Zgodnie z raportem WalletHub, ma jedną z najniższych stóp bezrobocia w USA i drugą co do wielkości liczbę ofert pracy na poziomie junior w przeliczeniu na mieszkańca.

„Osoby, które dostaną pracę w Orlando, mogą również doświadczyć znacznego wzrostu dochodów, ponieważ mediana dochodu gospodarstwa domowego rośnie o około 8,2% rocznie – jest to jeden z najwyższych wskaźników w kraju” – napisano w raporcie.

„Ponadto, mieszkańcy Orlando są bardziej zadowoleni z pracy niż mieszkańcy większości innych miast” – dodano.

To jednak nie wszystko. Młodzi ludzie są przecież nadal młodzi, a – zgodnie z raportem – Orlando zajmuje drugie miejsce wśród najbardziej rozrywkowych miast w Ameryce, więc jest tutaj co robić nawet po godzinach!

Red. JŁ

Written by JL

 • play_circle_filled

  Słoneczne Radio – Live
  Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play