menu Home
NewsroomWiadomości

Trzynastolatek postrzelił policjanta

KS | 05/12/2023

W minioną środę wieczorem doszło do wymiany ognia między 13-latkiem a policjantem ze Słonecznego Stanu.

Incydent miał miejsce w Lakeland, między Tampą, a Orlando. Oficer Jamie Smith usłyszał strzały w pobliskim parku. Gdy podjechał na miejsce, zauważył napastnika, gdy ten wsiadał do samochodu.

Smith podjął pościg, lecz w pewnym momencie 19-letni kierowca, 13-latek oraz 14-latek wyskoczyli i zaczęli uciekać pieszo. Smith ruszył za 13-latkiem, który miał przy sobie broń palną. Wbiegli między bloki mieszkalne. Nastolatek na chwilę zniknął za rogiem, a gdy policjant do niego dobiegł, ten oddał w jego kierunku trzy strzały.

Funkcjonariusz został trafiony w lewą stopę i odpowiedział ogniem, jednak nastolatek uciekł. Smith wezwał wsparcie i sam kontynuował pościg za nastolatkiem. Dostrzegł go ukrywającego się w krzakach przy jednym z apartamentowców. Nastolatek ponownie oddał kilka strzałów. Tym razem został jednak trafiony przez policjanta.

13-latka przewieziono do Tampa General Hospital z ranami postrzałowymi nogi oraz brzucha.

Wszystkim trzem podejrzanym postawiono już zarzuty. 13- i 14-latek byli na zwolnieniu warunkowym po tym, jak aresztowano ich w styczniu w trakcie włamania do samochodu. Wówczas również znaleziono u nich broń palną.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play