menu Home
NewsroomWiadomości

TSA przechwyciło w tym roku na Florydzie prawie 200 sztuk broni

KS | 04/14/2022

W ciągu zaledwie czterech miesięcy 2022 roku, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Transportu na Florydzie przejęli już prawie 200 sztuk broni.

Obecnie obowiązujące prawo uniemożliwia wnoszenie broni na pokład samolotu. Według TSA broń palna jest dozwolona tylko w bagażu rejestrowanym i musi być odpowiednio zapakowana i zgłoszona podczas odprawy. Musi być ona rozładowana i zamknięta w twardej walizce.

Do tej pory, funkcjonariusze TSA zatrzymali już 195 sztuk broni na lotniskach na Florydzie. Niektórzy pasażerowie mieli przy sobie nawet kilka sztuk oraz amunicję.

Najwięcej sztuk broni przechwycono na lotnisku Orlando International – 40. Na drugim miejscu jest Ft. Lauderdale-Hollywood International, gdzie zatrzymano w sumie 36 sztuk broni. Trzecią pozycję w tym rankingu zajmuje Tampa International. Na tym lotnisku przejęto 26 sztuk.

Pasażerom, którzy próbują wnieść broń na pokład samolotu grozi grzywna i może ona wynieść nawet $13,910. Pasażerowie, którzy są członkami programu TSA PreCheck i dopuszczą się takiego wykroczenia, mogą stracić swoje przywileje.

Written by KS

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play