menu Home
NewsroomWiadomości

Uczniowie z Florydy założą maski

KS | 08/26/2021

Ponad połowa uczniów z Florydy zobowiązana będzie do noszenia maseczek. Szkoły sprzeciwiają się rozporządzeniu gubernatora DeSantisa.

Przeciwko gubernatorowi wystąpiły okręgi szkolne w powiatach Orange i Indian River. W ten sposób większość uczniów ze Słonecznego Stanu będzie miała obowiązek zakrywania nosa i ust w trakcie zajęć.

Kilka tygodni temu Ron DeSantis zakazał wprowadzania obowiązku noszenia masek w szkołach. To rodzice mieli wybrać, czy ich dziecko będzie zakładało maseczkę, czy nie. Władze zagroziły szkołom, że jeżeli nie zastosują się do tych przepisów, wstrzymają część funduszy, w tym pensje zarządu placówek.

Część okręgów jednak się zbuntowała i w szkołach w Miami-Dade, Broward, Hillsborough, Leon, Alachua i Orange, uczniowie będą zakrywać usta i nos. Uczniowie w tych szkołach, to ponad 52% wszystkich uczniów na Florydzie.

W tej sprawie cały czas trwa również rozprawa sądowa. Sędzia będzie osobą, która zadecyduje, czy przepisy wprowadzone przez gubernatora zostaną zniesione, czy nie. W wielu okręgach, masek nie będą musieli nosić uczniowie, którzy przedstawią odpowiednią dokumentację od lekarza lub specjalne pozwolenie od rodziców, czy opiekunów.

Written by KS

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play