menu Home
NewsroomWiadomości

Ukryta broń bez pozwolenia?

KS | 01/31/2023

Floryda może wprowadzić przepisy, które pozwalałyby ludziom nosić ukrytą broń bez pozwolenia. Pomysłodawcą prawa jest marszałek Izby Paul Renner.

63-stronnicowy zapis został poparty przez republikańskich ustawodawców oraz szeryfów wielu powiatów. Za, opowiedział się również Gubernator Ron DeSantis.

Zgodnie z obowiązującym prawem, ludzie, którzy chcą nosić ukrytą broń muszą wystąpić do stanu o licencję i przejść przez proces, który obejmuje sprawdzenie przeszłości kryminalnej. Według danych z 2022 roku, do 31 grudnia ponad 2,62 mln osób posiadało takie pozwolenie.

Zgodnie z proponowaną ustawą, osoba posiadająca broń cały czas musiałaby mieć przy sobie dowód tożsamości. Na żądanie funkcjonariusza organów ścigania musiałaby ona się wylegitymować. Nie zmieniłyby się jednak zasady dotyczące broni w szkołach, czy podczas imprez sportowych. W tych miejscach dalej byłaby ona zakazana.

Osoby, które nie są mieszkańcami Florydy mogłyby nosić ukrytą broń palną, pod warunkiem, że ukończyły 21 lat.

Demokraci krytykują jednak nową propozycję zaznaczając, że uzyskanie licencji na ukrytą broń wiąże się z odbyciem wymaganego szkolenia.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play