menu Home
NewsroomWiadomości

Ulewy powrócą na Florydę w piątek. O 10:15 a.m. specjalna konferencja gubernatora

JL | 06/14/2024

Progności ostrzegają mieszkańców Florydy przed kolejnymi, gwałtownymi opadami deszczu. W ostatnich kilkudziesięciu godzinach w południowej części stanu spadło 20 cali deszczu. W piątek sytuacja ma się pogorszyć.

Ulewy uderzyły w Słoneczny Stan we wtorek i trwały jeszcze w środę, zalewając południe Florydy przeszło 20 calami deszczu. W wyniku tropikalnej burzy opóźnione zostały loty na dwóch największych lotniskach w stanie. Najniżej położone tereny zalała woda. W czwartek mieszkańcy usuwali pozostałości po burzy, szykując się na kolejną rundę ulew, która nadejdzie w piątek.

Krajowa Służba Meteorologiczna ostrzegła, że nawet mniejsze ilości opadów mogą wpłynąć na nasycone już wodą obszary, powodując tego dnia gwałtowne powodzie.

„Wyglądało to jak początek filmu o zombie” – powiedział Ted Rico, kierowca lawety w One Master Trucking Corp., który cały czwartek spędził na pomaganiu mieszkańcom w sprzątaniu po burzy. „Wszędzie stały porzucone auta”.

W czwartek na międzynarodowym lotnisku Fort Lauderdale-Hollywood kolejki po bilety i do kontroli bezpieczeństwa ciągnęły się wokół hali odlotów. Tablice informacyjne pokazywały, że około połowa lotów została odwołana lub przełożona.

W piątek odbędzie się na południowej Florydzie specjalna konferencja prasowa gubernatora Rona DeSantisa ws. ulew i powodzi w tej części stanu.

O godzinie 10:15 wspólnie z DeSantisem wystąpią także dyrektor Florida Division of Emergency Management Kevin Guthrie i sekretarz Departamentu Transportu Florydy Jared Perdue.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play