menu Home
NewsroomWiadomości

USA otwiera granice dla turystów, w tym także dla Polaków

MS | 10/15/2021

Biały Dom ogłosił, że zniesie ograniczenia w podróżowaniu dla w pełni zaszczepionych obcokrajowców w dniu 8 listopada. Dotyczy to granic lądowych i podróży lotniczych, co oznacza, że zaszczepieni turyści z Europy, w tym także z Polski będą mogli odwiedzić USA!

Ograniczenia dla osób podróżujących w celach innych niż służbowe na granicach lądowych obowiązują od marca 2020 roku w związku z pandemią wirusa COVID-19 i zostały po raz pierwszy nałożone na podróżujących samolotem w Chinach na początku 2020 roku, a następnie rozszerzone na ponad 30 innych krajów.

Biały Dom ogłosił we wtorek, że zniesie ograniczenia na swoich granicach lądowych i przeprawach promowych z Kanadą i Meksykiem dla w pełni zaszczepionych obcokrajowców na początku listopada. Dziś poinformował o zniesieniu ograniczeń dla podróżujących samolotami z 33 krajów, w tym z Chin, Indii, Brazylii i większości Europy, w tym z Polski. Osoby podróżujące samolotem spoza USA będą musiały okazać dowód szczepienia przed wejściem na pokład samolotu, a także będą musiały okazać dowód niedawnego negatywnego wyniku testu COVID-19. Cudzoziemcy przekraczający granicę lądową nie będą musieli przedstawiać dowodu ostatniego negatywnego wyniku testu COVID-19.

Nieszczepieni goście nadal będą mieli zakaz wjazdu do Stanów Zjednoczonych.

Written by MS
  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play