menu Home
NewsroomWiadomości

W 2021 roku, na Florydzie utonęła rekordowa liczba dzieci

KS | 01/11/2022

W 2021 roku, w Słonecznym Stanie utonęło aż 98 dzieci. Jedna czwarta takich incydentów miała miejsce w rejonie Tampa Bay.

W 2019 roku odnotowano 65 zgonów wśród dzieci, z powodu utonięcia. W 2020 roku, było ich już 69. 2021 rok był jednak pod tym względem najtragiczniejszy i rekordowy.

Jak informuje Florida’s Child Abuse Death Review Committee, w wielu przypadkach, rodzice nie byli świadomi, że ich dzieci nie ma w domu i przebywają one w okolicach zbiornika wodnego. Niebezpieczne mogą być zarówno rzeki, jak i małe, nadmuchiwane baseny.

Organizacja walczy obecnie, by nad basenami i w okolicy naturalnych kąpielisk, pojawiało się więcej ostrzeżeń i zabezpieczeń. Apeluje również do rodziców, którzy posiadają basen, by umieszczali dzwonki przy drzwiach, informujące, że ich dzieci wychodzą z domu. Skutecznym rozwiązaniem jest również dodatkowe ogrodzenie wokół basenu.

Gdy dziecko korzysta z basenu lub kąpieliska, powinno również być pod stałym nadzorem osoby dorosłej. Warto również zainwestować w lekcje pływania dla nieletnich.

Written by KS

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play