menu Home
NewsroomWiadomości

W ciągu 5 lat na Florydzie zamknęło się 700 domów opieki. Koszty ubezpieczenia podwoiły się

JL | 05/20/2024

Z powodu rosnących kosztów ubezpieczenia nieruchomości komercyjnych setki domów opieki na Florydzie zostało zmuszonych do zamknięcia. W pięcioletnim okresie zakończonym w 2023 roku w Słonecznym Stanie zamykano średnio 146 domów opieki rocznie – według stanowej Agencji Administracji Opieki Zdrowotnej.

W ciągu ostatnich pięciu lat na Florydzie zamknęło się więcej niż 700 domów opieki. W tym samym okresie składki na ubezpieczenie nieruchomości komercyjnych wzrosły o 125%.

Tylko w ubiegłym roku – według Bloomberga – koszty ubezpieczenia wzrosły o 27%.

Floryda jest niestety odosobnionym przypadkiem w skali całego kraju. W ubiegłym roku stawki tego samego typu ubezpieczenia wzrosły w USA średnio tylko o 6%. W 2022 roku było to 15% – według danych AM Best

Zgodnie z danymi Municipal Market Analytics wysokie stawki ubezpieczenia na Florydzie są spowodowane niewywiązywaniem się wspólnot emerytalnych z regulowania swojego zadłużenia po pandemii COVID-19. W przypadku Florydy wskaźnik niewypłacalności seniorów wynosi 18%, a w całym USA – 8%.

Nie tylko koszty związane z pandemią wpłynęło na skokowe zwyżki oprocentowania ubezpieczeń. Po huraganie Ian firmy ubezpieczeniowe zaczęły dyktować domom opieki kosztowne warunki utrzymania ubezpieczenia. W przypadku sieci Carvajal było to zainstalowanie na jednym z obiektów dachu o wartości 200 tys. dolarów.

Sytuacja domówi opieki dla osób starszych jest na Florydzie jeszcze bardziej niepokojąca, jeżeli spojrzymy na skład populacji Słonecznego Stanu. Aż 22% mieszkańców Florydy to seniorzy w porównaniu ze średnio 17% dla całego kraju.

Kryzys ubezpieczeniowy domów opieki zbiega się ponadto z napływem nowych mieszkańców na Florydę, z których bardzo dużą część stanowią seniorzy udający się na emeryturę.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play