menu Home
Newsroom

W Palm Beach County przyszło na świat dziecko z przeciwciałami COVID-19

MS | 03/17/2021

Dziecko urodzone na Florydzie jest pierwszym na świecie, które urodziło się z przeciwciałami COVID-19 po tym, jak matka otrzymała szczepionkę COVID-19 w czasie ciąży.

Dziewczynka urodziła się pod koniec stycznia w Palm Beach County. „Według naszej wiedzy, był to pierwszy na świecie przypadek urodzenia dziecka z przeciwciałami po szczepieniu” – powiedział dr Paul Gilbert.

Dr Gilbert i dr Chad Rudnick powiedzieli, że matka dziecka była pracownikiem służby zdrowia na pierwszej linii, który otrzymała szczepionkę Moderna w 36 tygodniu ciąży. Po urodzeniu dziecka, lekarze pobrali próbkę krwi z jej pępowiny i przetestowali ją, aby sprawdzić, czy przeciwciała w matce przeszły na dziecko. Badanie krwi wykazało, że noworodek miał przeciwciała COVID-19.

W zeszłym miesiącu Pfizer-BioNTech powiedział, że zapisze około 4,000 kobiet w ciąży do badania klinicznego, aby zbadać skuteczność szczepionki COVID-19 u nich. Kobiety te miały być monitorowane pod kątem negatywnych skutków ubocznych, w tym poronienia.

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play