menu Home
NewsroomWiadomości

W piątek ceny benzyny na Florydzie były najwyższe od początku roku

JL | 03/11/2024

W piątek ceny benzyny na stacjach w Słonecznym Stanie osiągnęły najwyższy szczyt 2024 roku. W weekend jednak chwilowy trend odwrócił się, a ceny spadły nieco niżej. Obecnie średnia cena za galon benzyny wynosi na Florydzie 3,43 USD za galon.

W piątek ceny benzyny podążyły na północ, ustalając średnią stanową na poziomie 3,46 USD za galon. Była to najwyższa średnia cena w Słonecznym Stanie od początku tego roku.

Według AAA średnia cena benzyny podskoczyła w ciągu ubiegłego tygodnia o 15 centów, aby zaraz później zacząć spadać.

„Silny popyt na benzynę i przejście na letnie paliwo przyczyniły się do zeszłotygodniowego skoku na dystrybutorach” – powiedział rzecznik AAA Mark Jenkins. Dodał, że winne zwyżce były też trudne warunki pogodowe i przerwy w dostawie prądu do głównych rafinerii w USA.

„Jednak kontrakty terminowe na benzynę i ropę spadły pod koniec ubiegłego tygodnia, podobno z powodu niepewności co do tego, czy Rezerwa Federalna obniży stopy procentowe jeszcze w tym roku. Może to tymczasowo spowodować zahamowanie wzrostu cen paliw” – powiedział Jenkins.

Kontrakty terminowe na ropę naftową spadły w zeszłym tygodniu o prawie 2 USD za baryłkę, a kontrakty terminowe na benzynę – o 9 centów.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play