menu Home
Newsroom

W ruinach w Surfside znaleziono już 46 osób

MS | 07/07/2021

Urzędnik straży pożarnej powiedział, że liczba ofiar śmiertelnych zawalenia się budynku mieszkalnego na Florydzie wzrosła do 46 po tym, jak pracownicy odkryli 10 kolejnych ofiar.

Zastępca komendanta straży pożarnej w Miami-Dade Raide Jadallah powiedział członkom rodzin na prywatnym spotkaniu w środę, że pracownicy wyciągnęli spod gruzów 10 kolejnych ciał i dodatkowe szczątki ludzkie. Jadallah powiedział, że do tej pory zidentyfikowano tylko 32 ofiary.

Poszukiwania ofiar zawalenia się kondominium Champlain Towers South osiągnęły 14 dzień w środę, ponad 100 osób nadal nie odnaleziono.

Poszukiwacze nie znaleźli żadnych nowych śladów ocalałych i choć władze twierdzą, że ich misja nadal ma na celu odnalezienie żywych ludzi, to ich ton jest coraz bardziej ponury. „W tej chwili jesteśmy w trybie poszukiwawczym i ratunkowym” – powiedział dyrektor policji powiatu Freddy Ramirez na konferencji prasowej we wtorek wieczorem.

 

Nikt nie został uratowany z miejsca zdarzenia od pierwszych godzin po zawaleniu się budynku 24 czerwca, kiedy wielu jego mieszkańców spało. Poszukiwacze wciąż szukają jakichkolwiek otwartych przestrzeni w obrębie kopców gruzu, gdzie mogliby znaleźć się dodatkowi ocaleni, powiedział szef straży pożarnej w powiecie Alan Cominsky.

Burmistrz Miami-Dade Daniella Levine Cava powiedziała, że rodziny zaginionych przygotowywały się na wieści o „tragicznej stracie”. Powiedziała, że prezydent Joe Biden, który odwiedził ten obszar w zeszłym tygodniu, zadzwonił we wtorek, aby zaoferować swoje ciągłe wsparcie. „Myślę, że wszyscy będą gotowi, gdy nadejdzie czas, aby przejść do następnej fazy” – powiedziała.

 

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play