menu Home
NewsroomWiadomości

W wieku 9 lat założył własną firmę! Chłopiec z Florydy podbija sąsiedzki rynek

JL | 05/15/2024

9-letni chłopiec z Florydy nie czekał na możliwość zatrudnienia i założył własny biznes! Ma na imię Dean i jest właścicielem „Clean Dean the Pressure Machine”.

Aktywa obrotowe firmy Deana? Jedna myjka ciśnieniowa. Poza tym 9-latek jest zarazem jedynym pracownikiem i prezesem całego przedsięwzięcia.

Zaczęło się od potrzeby, więc Dean i jego ojciec kupili własną myjkę ciśnieniową. Potem były żartobliwe sugestie sąsiadów, aż w końcu Dean wpadł na pomysł rozkręcenia własnego small-biznesu.

Kiedy pierwszy raz mył wodą pod dużym ciśnieniem, było ciężko – przyznał Dean w wywiadzie – ale potem nabierał wprawy.

Z biegiem czasu jego usługi zyskiwały coraz większą popularność, a przecież – jak wiadomo nie od dzisiaj – marketing jest dźwignią handlu. Ojciec Deana jest zadowolony i twierdzi, że jego syn świetnie odnajduje się jak młody przedsiębiorca, nie tylko dlatego, że zarabia pieniądze w tak młodym wieku.

„Uczy się oszczędzać pieniądze. Uczy się ciężko pracować. Uczy się wstawać o 8 rano w niedzielę. Uczy się tego wszystkiego w bardzo młodym wieku” – powiedział ojciec Deana.

Dean nie nalicza swoim klientom z góry określonej stawki. Mówi, żeby płacili mu według uznania – w ramach docenienia jego pracy.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play