menu Home
Newsroom

Wąż – gigant złapany w Zolfo Springs.

MS | 02/10/2021

Aaron Brown jechał samochodem prze Parnell Road, kiedy w oczy rzucił mu się niecodzienny widok. Gigantycznych rozmiarów wąż ukrywał się w przydrożnym rowie.

Aaron Brown tak relacjonuje to zdarzenie: „Przejechałem obok niego i powiedziałem: – To duży wąż. Była ze mną matka, która odparła, żebym wyszedł i go złapał. Powiedziałem: – Sama to zrób, jeśli ten gad mnie dopadnie, to nie będziesz w stanie mi pomóc”.

„Duży wąż” okazał się być 9-metrowym pytonem birmańskim. Aaron zadzwonił po swojego kuzyna – Williama Wilkinsona – z prośbą o pomoc. Wraz z Williamem na miejsce przyjechał także jego syn. Wspólnie z Aaronem wślizgnęli się do przydrożnego rowu, aby pochwycić gigantycznego gada. Wąż jednak nie zamierzał iść do niewoli, więc po krótkiej walce został zastrzelony.

„Zmierzyliśmy go, położyliśmy dwójkę dzieciaków obok niego, żeby mieć porównanie. Potem znaleźliśmy taśmę mierniczą i udało się wykonać dokładny pomiar. Mierzył 16 stóp i 4 cale, ważył 300 funtów.”

Rodzina wezwała też lokalnego łowcę węży Dusty’ego Cruma. Crum zabrał węża, aby go oskórować i zbadać – wewnątrz znalazł 100 jaj.

„Działamy w Everglades, próbując powstrzymać migrację tych węży dalej na północ, we wszystkich kierunkach” – powiedział Crum.

Pytony pojawiają się jednak nie tylko w Everglades – w poniedziałek funkcjonariusze FWC wspólnie z biurem szeryfa powiatu Charlotte, współpracowali przy schwytaniu podobnego, 9-metrowego pytona w pobliżu Rotonda/Englewood w hrabstwie Charlotte.

„Miejmy nadzieję, że to tylko pojedynczy wąż i nie migrują one dalej na północ. Chłopcy powtrzymali prawdziwą inwazję, eliminując tak wielkiego węża w okresie rozrodczym” – skwitował całą sytuację Crum.

Jest to największy wąż schwytany dotąd w Zolfo Springs.

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play